Kültür & SanatÖne Çıkanlar

Karşıyaka’yı dünya tanıdı Dünya Hareketsizliğe Karşı Mücadele Günü Yarışması

????????????????????????????????????

Karşıyaka Belediyesi, 20 ülkeden 48 kentin katıldığı ‘Dünya Hareketsizliğe Karşı Mücadele Günü Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti. 10 bin kişi, 21 farklı etkinlikte renkli görüntüler oluşturdu.

KARŞIYAKA Belediyesi, 20 farklı ülkeden 46 şehrin katıldığı 2017 TAFISA World Challenge Day (Dünya Hareketsizliğe Karşı Mücadele Günü) Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti. Gün boyunca, 10 bin kişinin katılımıyla 21 farklı etkinlik düzenlendi. Uluslararası Herkes İçin Spor Federasyonu TAFISA tarafından düzenlenen Dünya Hareketsizliğe Karşı Mücadele Günü Yarışması’na bu yıl 20 farklı ülkeden, 46 şehir katıldı.

Bisiklet turu, danslar…

Karşıyaka Belediyesi, Aktif Şehir unvanı ile Türkiye’den tek katılımcı olarak yarışmaya girdi. Bir günlük organizasyonda, vatandaşları aktif yaşama teşvik edecek etkinlikler düzenlendi. İlçenin merkezi noktalarında, egzersiz, aerobik, plates, zumba, dans gösterileri, bisiklet turu ve halk dansları gösterileri başta olmak üzere, 21 farklı aktivite gerçekleştirildi.

‘Marka değeri artacak’

Tüm etkinlikler, diğer ülkelerdeki şehirlerle eşzamanlı olarak yapıldı. Yaklaşık 10 bin kişi etkinliklere katılarak, aktif yaşama katkı sundu. Yarışma ve tanıtımlar, 157 ülkede yapılacak. Karşıyaka Belediyesi’nin marka değeri artacak ve Global Aktif Şehir olabilmenin yolu aralanacak.

‘Global aktif şehir’

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Türkiye’nin Aktif Şehir unvanına sahip ilk ve tek belediyesi olan Karşıyaka, dünya çapında bir etkinlikler dizisine de ev sahipliği yaptı. Her yaştan katılım gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlçemizin adını dünyaya en iyi şekilde duyurmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalarla hedefimiz, 7 Global Aktif Şehir’den biri olmak, buna inancımız tam” dedi.