Eylül ne güzeldir aslında, kapamak isteriz pencereleri bir örtü almak üzerimize, iyi kötü gündüzü, gecesi, sıcacık geçen bir yazın hatıraları ile kalmak isteriz. Sararan yaprakların hüznü çökerken üzerimize şöminedeki ilk aleve bakmayı hayal ederiz. Koskoca bir kış var önümüzde, kimi için belki yazdan sıcak, kimi için nefret bir yalnızlık, hele umut edenler için koca bir belirsizlik.
Eylül aşktır derler çünkü durulmuştur içimizde akan kanın debisi daha bir huzur daha bir güven daha bir ait olma duygusu kaplar içimizi, kimimiz şanslı girer, kimimiz umutlu, bazılarımız çaresiz… Sonbahar bu kadar romantik midir gerçekten? Herkes şanslı mıdır, o ilk ürpertiyi aşkına sarılıp huzurla atlatılacak kadar? Beklentileri yılbaşı gecesi dudaklarını öperek nice yıllara aşkım demeyi planlamaktır. Kimileri planlar, kimileri aklından bile geçirmez.
Biz hangilerinden olalım, seçme şansımız var mı? Var olana var ama yok olana da var aslında yanlış dudağı öpüp ilkbaharı, yazı mahvetmektense, doğru dudağı hiç bırakmayacak elin hayaliyle karşılamak eylül’ü en güzeli bence…

Hakan Hekimoğlu

Hakan Hekimoğlu
1975 yılında İstanbul’ da dünyaya gelen Hakan HEKİMOĞLU lise öğrenimini Ata Koleji’ nde tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümüne devam etmiş bu sırada Neşe Erberk Model Ajansı’ na kayıdını yaptırarak(1990) modelliğe başlamıştır. Kenzo, Lee USA gibi dünyaca ünlü markaların uluslararası billboardlarında fotomodellik yapan Hekimoğlu Türkiye’ nin tüm önde gelen firmalarının defilelerinde boy göstermiş Hong Kong, Kopenhag, Stockholm, Dussedeldorf, Köln’ de Türk mankenini defalarca tanıtma fırsatını yakalamıştır. 1992 senesinden itibaren Deniz Akkaya, Çağla Kubat, İpek Tanrıyar, Yeşim Palandüz, İlknur Soydaş, Ebru Destan, Pınar Altuğ, Emine Ün, Begüm Kütük, Banu Tanju, Hande Kazanova, Oylum Öktem, Zeliha Çal, Nefise Karatay gibi isimlerin podyum eğitmenliğini yapmıştır. 1998-1999 senelerinde Tiyatrokare‘ nin kadrolu oyuncusu olan Hekimoğlu yine bu yıllarda tv ve sinemayı da sanatçılık kariyerine eklemiştir. Türkiye’ nin önde gelen tekstil firmalarının yanısıra 2005 ve 2006 yıllarında düzenlenen Miss Model of Turkey yarışmasının koreografisini üstlenen Hakan Hekimoğlu çalışmalarını Hakan Hekimoğlu Ajans Izmir’ de sürdürmektedir.