Kılavuzu karga olanın başı dertten kurtulmazmış, nasıl bir yay burcu yüzkarasıyım bilmiyorum, nerede asi ruh nerede vurdumduymaz, takmazlık, eser yok hiçbirinden. Bunların hepsinin yerini koyu bir pişmanlık paronaya derecesinde şüphecilik almış. Aşkından şüphe duymayabilirsin, ya aşk denilen gözü körden şüphe duyarsan? Pişmanlıktan korkmazsın her şey iyi giderken ya sonunda pişman olursan?

Sadece mantığıyla hareket edebilen insan taklitlerinin böyle sorunları yok, mantığı ve yüreğiyle hareket edebilen muhteşem, kıskanılası yaratıkların her türlü durumu atlatacak ruhsal bedensel kalkanları var, bir de yüreğiyle hareket eden karşısındakini kendinden fazla düşünen, düşersem tutar, o varsa düşmek ne mümkün diyen mantık yürütmekten, gerçek görmezden bir haber… Var olan aklının şalterlerini yüreğinin ellerine bırakanlar var doğru insanlar mı evet doğru insanlar yanlıştalar mı kesinlikle.  Bu durum düzelir mi? Evet düzelir ne zamanki mantığına teslim olan bir aşk fakiri akıllıdan dersini alır o zaman düzelir peki onlar doğru insanlar mı bunun da cevabını kendileri zaman içerisinde bulacak.

Benim yüreğimin kılavuzu belikli karga… Kargaları da vururlar. İşte tam da bu durumda hayat size güzel sauna sonrası şok havuzu gibi, çalınan altınlarınızı tekrar bulmuş gibi, koylarında gizemler saklı masmavi denize yelken açmış gibi bırakın kendinizi rüzgara su yolunu bulacaktır.

Hakan Hekimoğlu
1975 yılında İstanbul’ da dünyaya gelen Hakan HEKİMOĞLU lise öğrenimini Ata Koleji’ nde tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümüne devam etmiş bu sırada Neşe Erberk Model Ajansı’ na kayıdını yaptırarak(1990) modelliğe başlamıştır. Kenzo, Lee USA gibi dünyaca ünlü markaların uluslararası billboardlarında fotomodellik yapan Hekimoğlu Türkiye’ nin tüm önde gelen firmalarının defilelerinde boy göstermiş Hong Kong, Kopenhag, Stockholm, Dussedeldorf, Köln’ de Türk mankenini defalarca tanıtma fırsatını yakalamıştır. 1992 senesinden itibaren Deniz Akkaya, Çağla Kubat, İpek Tanrıyar, Yeşim Palandüz, İlknur Soydaş, Ebru Destan, Pınar Altuğ, Emine Ün, Begüm Kütük, Banu Tanju, Hande Kazanova, Oylum Öktem, Zeliha Çal, Nefise Karatay gibi isimlerin podyum eğitmenliğini yapmıştır. 1998-1999 senelerinde Tiyatrokare‘ nin kadrolu oyuncusu olan Hekimoğlu yine bu yıllarda tv ve sinemayı da sanatçılık kariyerine eklemiştir. Türkiye’ nin önde gelen tekstil firmalarının yanısıra 2005 ve 2006 yıllarında düzenlenen Miss Model of Turkey yarışmasının koreografisini üstlenen Hakan Hekimoğlu çalışmalarını Hakan Hekimoğlu Ajans Izmir’ de sürdürmektedir.